3 modne rodzaje narzutek na suknie ślubne

Im chłodniej robi się za oknem, tym częściej panny młode decydują się na zakrycie ramion w trakcie ceremonii ślubnej oraz wesela. Założenie narzutki na suknię ślubną może być także podyktowane chęcią osłonięcia ramion i dekoltu w kościele oraz efektownym wykończeniem całej stylizacji.

Moda ślubna oferuje wiele ciekawych rozwiązań dla panien młodych, dzięki czemu mogą one dobrać suknię idealną. Wiele z nich ma odkryte ręce i ramiona. Po narzutkę można sięgnąć, kiedy pogoda nie jest sprzyjająca, ale i stać się stałą częścią stylizacji, bez względu na warunki atmosferyczne. Różne rodzaje narzutek pozwalają na ukrycie pewnych mankamentów, dodają elegancji lub podkreślają skromność kreacji ślubnej. Najpopularniejsze narzutki to bolerka, szale oraz futerka.

Futerko – idealne na zimowy ślub

Mróz i niepogoda sprzyjają sięganiu po ciepłe rozwiązania, które zapewniają komfort w każdej sytuacji. Na suknię ślubną w zimie warto narzucić futerko, które nie tylko dobrze wygląda, ale i sprawia, że panna młoda jest chroniona przez chłodem i dobrze się czuje tego wspaniałego dnia. Wyrafinowaną formą futerka jest etola. To bardzo eleganckie nakrycie na suknię ślubną, szczególnie, jeśli jest ona minimalistyczna lub nawiązuje stylem do mody lat ’20 XX wieku.

Szal – wielofunkcyjny

Wszystkie modne panie, które rozważają rezygnację z tradycyjnej ślubnej ozdoby głowy, czyli welonu, mogą rozważyć wybór szala jako narzutki na suknię ślubną. Może on swobodnie zwisać, a jego ruch podkreśli lekkość i zwiewność kreacji, lub można go w dowolny sposób udrapować. Szal pozwala na dużo, ograniczeniem jest wyłącznie gust i fantazja panny młodej. W zależności od stylu można sięgnąć po gładkie, minimalistyczne szale przejrzyste lub nieprzezroczyste, bądź po modele z koronką, zdobieniami, a nawet falbanami. Każdy da inny efekt, ale z pewnością zrobi wrażenie w tym wielkim dniu.

Bolerko – wygodne i efektowne

Ślubne bolerka to delikatne narzutki na suknie, tradycyjnie mają formę krótkiego żakietu bez kołnierza i zapięcia, ale tak naprawdę ich różnorodność jest ogromna. Mogą to być minimalistyczne, tiulowe bluzeczki, z długim lub krótkim rękawem, w całości odsłaniające dekolt lub ramiona, bądź jedynie tworzące lekkie zakrycie ramion, podkreślające ich linię. Bolerka mogą być stosowane z powodzeniem przez cały rok, wiele z nich jest bardzo cienkich, są przejrzyste lub półprzejrzyste. Łatwo je założyć i nie trzeba ich poprawiać – najczęściej są dobrze dopasowane do sylwetki panny młodej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium