Co zamiast welonu może mieć na głowie panna młoda?

Myśląc o dodatkach do sukni ślubnej, najczęstszym skojarzeniem jest welon. Jeszcze niedawno był to obowiązkowy element stroju ślubnego. Czasy i moda znacznie się zmieniły, dlatego przyszła panna młoda zadaje sobie pytanie, co, zamiast welonu będzie lepiej wyglądać na jej głowie. Możliwości jest kilka.

Symbol niewinności i czystości

Welon, podobnie jak obrączka, to najmocniejsze symbole śluby. Tradycja zakładania go na głowę panny młodej sięga pierwszych wieków. W starożytnym Rzymie welon miał intensywnie pomarańczowy kolor. Zwykle nakładano na niego dodatkowo wianek z majeranku lub werweny. Biały welon ewoluował jako symbol małżeństwa w chrześcijaństwie. Miał nawiązywać do niewinności panny młodej i jej pokory. Współcześnie część kobiet odchodzi od welonu właśnie przez jego symbolikę. Ozdobę tego typu wybiera się bardziej jako efektowny i romantyczny detal, który dodaje doniosłości ceremonii kościelnej. Panny młode w welonie prezentują się wyjątkowo majestatycznie.

Co zamiast welonu - ozdoby do włosów

Przywiązanie do klasyki sprawia, że nawet panie niechętne ozdobie typu welon, decydują się na jego zakup. Często dzieje się tak z niewiedzy na temat rozwiązań alternatywnych. Tymczasem doskonałą ozdobą włosów mogą stać się diademy. Wystarczy sprawdzić ofertę sklepu Bajabella, oferującego między innymi atrakcyjne dodatki ślubne. Cieniutkie obręcze, zakładane na głowę mają biżuteryjne zdobienia. Pięknie prezentują się w wersji solo, ale można je łączyć także z innymi detalami, jak woalka. Styliści fryzur zwracają uwagę, że diadem dobrze podtrzymuje różnego typu ślubne upięcia. Efektowną alternatywą są stroiki do włosów. Mniej lub bardziej zabudowane, czasem ograniczające się do elementu kwiatowego.

Woalki i toczki

Zwolenniczki mniej typowych nakryć głowy sięgają także po rozwiązania, kojarzone z bardzo wytwornymi kreacjami, jak woalka czy toczek. Ta pierwsza to niewielka siateczka, często dołączona do stroika. Może być umocowana z boku głowy. Jest znacznie wygodniejsza od welonu a przy tym lekka i elegancka. Miłośniczki dziewczęcych ozdób z pewnością zainteresują opaski. Pasują do wielu upięć, więc mogą stanowić element fryzury. Za szykowne, choć nieco ekstrawaganckie uchodzą toczki. Przypominają maleńkie nakrycie głowy. Często są połączone z innymi elementami zdobnymi.

Ślub to wyjątkowe wydarzenie, które warto podkreślić różnymi detalami. Nawet jeśli na co dzień nie nosimy ozdób na głowie, warto okazjonalnie odejść od tego nawyku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium