Jak dobrać fason bolerka z koronki na ślub?

Koronka to niezwykle kobiecy materiał, który idealnie pasuje jako część ślubnej stylizacji. Nie musi pojawiać się na sukni, czasami wystarczy koronkowy dodatek lub element, aby kreacja zyskała wyjątkowy charakter. Bolerko z koronki to idealny przykład. Podpowiadamy, jakie dobrać do figury lub sukni, aby olśniewać w najważniejszy dzień w życiu.

Bolerka wykonane w całości z koronki są przynajmniej częściowo przejrzyste. Przede wszystkim pełnią rolę ozdobną, i tylko symbolicznie, subtelnie okrywają ramiona. Mogą posłużyć do podkreślenia dekoltu, rąk lub ramion na czas ceremonii ślubnej. Wtedy, po ściągnięciu bolerka uzyskuje się efekt odmiany stylizacji, bez konieczności przebierania. To piękne okrycie może także pozostawać na ramionach przez całe wesele i być niemal częścią sukni. Warto zwrócić uwagę na odpowiedni dobór tego elementy ślubnej stylizacji, żeby idealnie podkreślało walory sylwetki i urok sukni.

Bardziej zabudowane – do gładkich sukni

Wybór bolerek z koronki jest naprawdę ogromny – można spotkać fasony z rękawami, długimi lub krótkimi, osłaniające cały dekolt i plecy lub leżące wyłącznie na ramionach, krótkie lub przedłużone, jak bluzeczka. Te ostatnie szczególnie dobrze wyglądają na sukniach z gładką górą. Koronka może sąsiadować z inną koronką, jednak jedna warstwa koronki nie powinna leżeć na drugiej. Jeśli suknia ma koronkowe aplikacje, okrycie powinno być wykonane z takiego samego, lub bardzo podobnego materiału.

Odkryte ramiona – w hiszpańskim stylu

Ognisty charakter: sukni lub jej właścicielki – można dodatkowo podkreślić przez odpowiedni fason koronkowego bolerka. Najlepsze w tym przypadku będzie takie, które odsłania ramiona i obojczyki, tworząc hiszpański dekolt. Taki fason jest doskonały także wtedy, kiedy pukle ze ślubnej fryzury opadają na ramiona.

Typ dekoltu ma znaczenie

Kształt, jaki tworzy dekolt w bolerku, może optyczne podkreślać walory sylwetki. Ten w kształcie łódki będzie doskonały dla osób wysokich oraz z większym biustem. Litera „V” wydłuża szyję i optycznie wysmukla, jednak może poszerzać ramiona. Bolerko z półgolfem będzie odpowiedni dla osób smukłych, z długą szyją. Ten element ślubnego stroju może efektownie poprawić proporcje w sukni, której dekolt nie jest idealnie dobrany pod typ sylwetki panny młodej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium