Na której nodze podwiązka? Sekrety pikantnego detalu

Podwiązka stanowi efektowny element garderoby. Lata temu straciła swoją funkcję użytkową i jest bardziej noszona na wyjątkowe okazje jak bal maturalny czy ślub. Przed założeniem zwykle pojawia się dylemat, na której nodze podwiązka bardziej pasuje. Ten mały detal dość mocno obrósł legendami i zwyczajami, dlatego warto mu się bliżej przyjrzeć.

Praktyczna ozdoba

Przyjęło się, że podwiązkę powinno się założyć choć raz w życiu. Współcześnie jest to o tyle proste, że ten niewielki detal nie spełnia już swojej pierwotnej funkcji. Jest popularną ozdobą o znaczeniu symbolicznym. Zastanawiając się, na której nodze podwiązka lepiej wygląda, warto przy okazji wyjaśnić jej znaczenie. Dawniej był to element bielizny, stosowany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Podwiązka tylko podtrzymywała pończochy, ale starano się ją wykonywać estetycznie. Męskie detale tego typu stosowano także do podkolanówek. Nie miały zdobień i nie wzbudzały pożądania w przeciwieństwie do damskich.

Na której nodze podwiązka - wersja współczesna

Podwiązki straciły swoją praktyczną rację bytu wraz z nastaniem pasa do pończoch. Dalszym elementem ewolucji były rajstopy. Nie oznacza to jednak, że piękny detal zniknął z garderoby i sypialni. Dzisiaj podwiązka jest bardziej symbolem seksapilu i stanowi podstawowy dodatek do bielizny panny młodej. Powinna być piękna i oryginalna a do tego koniecznie zakładana na lewą nogę, bo ta jest bliżej serca. Duży wybór nowoczesnych podwiązek można znaleźć w sklepie Bajabella. Według zwyczaju seksowny detal powinien towarzyszyć pannie młodej aż do nocy poślubnej, kiedy to mąż ściąga podwiązkę bez użycia rąk. Ma to gwarantować udane pożycie małżeńskie pary.

Z kokardką lub perełkami

Najpopularniejsze podwiązki to mieszanka różnych tkanin i ozdób. Zawierają elementy koronki, jedwabiu i atłasu, mają koraliki, kryształki, perełki. Całość zwykle współgra z pończochami, bielizną, suknią ślubną, a nawet motywem wesela. Często wybiera się je w kolorze niebieskim, który jest traktowany jako przynoszący szczęście w dniu ślubu. Dla uczestników weselnej zabawy mniejsze znaczenie ma to, na której nodze podwiązka powinna się znajdować. Znacznie ciekawsze jest jej ściągnięcie. Nie zawsze odbywa się to w noc poślubną. We Francji podwiązkę zdejmuje pannie młodej jeszcze podczas zabawy drużba lub mały chłopiec.

Dla wielu kultur podwiązka to przedmiot, przynoszący szczęście. Bywa cięta na kawałki i rozdawana obecnym na przyjęciu kawalerom. Czasem jest licytowana wśród gości. Zebrana kwota dodatkowo zasila budżet młodej pary.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium