Welon z koronką – najpiękniejszy! Do jakich sukien pasuje?

Welon i koronki – czy istnieje coś, co jeszcze bardziej kojarzy się ze ślubnym strojem panny młodej? Zwiewne wykończenie ślubnej fryzury, kropka nad „i” stylizacji w najważniejszym dniu w życiu, może być obszyty koronką, co sprawia, że jeszcze bardziej przyciąga spojrzenia i zachwyca. Koronkowy welon jest tak wyjątkową ozdobą, że nie będzie pasował do każdej kreacji. Podpowiadamy, z jakimi sukniami będzie tworzył duet idealny.

Kolor – musi być taki sam

Bardzo ważną zasadą, którą należy się kierować przy dobieraniu welonu z koronką do sukni ślubnej, jest konsekwencja kolorystyczna. Jeśli kreacja jest biała, welon także powinien być biały. Widoczne różnice sprawiają, że cała stylizacja będzie wyglądać źle, może na przykład wydawać się, że welon (bądź suknia) jest zszarzały lub zżółkły.

Kobieca koronka

Delikatne okrycia głowy na ślub, czyli welony, mogą być jedno lub dwuwarstwowe, mieć różną długość i kształt. Wykończenie z koronki dodaje charakteru i kobiecości, sprawia też, że brzeg welonu jest bardziej widoczny. Bardzo często określa się je mianem welonu hiszpańskiego, i do takiej stylistyki pasuje idealnie. Fryzura będzie mieć znaczenie: powinien to być duży, wysoki kok, na którym będzie się opierało to piękne nakrycie głowy.

Co ciekawe, koronkowy welon nie powinien być wybierany jako towarzystwo koronkowej sukni. Idąc za zasadą „co za dużo, to niezdrowo”, lepiej i tu nie przesadzać. Takie zestawienie wymaga ogromnego wyczucia. O wiele lepiej w takim zestawieniu będzie wyglądać suknia uszyta z gładkiej tkaniny. Przy nowoczesnych, minimalistycznych kreacjach, welon z aplikacjami z koronki będzie prezentować się niezwykle efektownie.

Bardzo długi: po królewsku

Nieprzypadkowo welony bardzo długie, czyli sunące po ziemi za panną młodą, mają nazwy: kościelny, katedralny oraz royal. Taki fason robi wrażenie i idealnie pasuje dla księżniczek. Welon z koronki o długości większej niż 2 metry wymaga odpowiedniej oprawy. Suknia obowiązkowo musi sięgać do ziemi, a miejsce ceremonii powinno być takie, żeby móc wyeksponować to wspaniałe okrycie głowy. Waga welonu ma znaczenie, dlatego warto sięgać po delikatne gipiury i koronkowe aplikacje: wtedy nie będzie przeszkadzać w trakcie ruchu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium